top of page

מרכז הידע

חיפוש לפי קטגוריה

חיפוש לפי נושאים

אוספים בשבילכן.ם מידע
אנא המתינו...

כל הפריטים

מחברים

שינויים בדיספוריה מגדרית, לחץ מיעוטים בין-אישי ובריאות נפשית בקרב נוער טרנסג'נדרי שנה לאחר טיפול הורמונלי

המחקר בוחן שינויים בקרב נוער טרנסג'נדרי בגילאי 12-18 לאחר שנה של השפעות טיפול הורמונלי להתאמה מגדרית. המחקר מדגיש את יתרונותיו של טיפול הורמונלי להתאמה מגדרית הורמונלית עבור נוער מגוון מגדרית תוך שימת דגש על הצורך במחקר מתמשך ואסטרטגיות תמיכה מקיפות לטיפול בלחץ מיעוטים ולשיפור תוצאות בריאות הנפש.

מחברים

כיוונים עתידיים בבריאות הנפשית של בני נוער טרנסג'נדרים: לקראת מודל התפתחותי חברתי-אפקטיבי

מחקר מתעמק ברשת הסבוכה של אתגרי בריאות הנפש העומדים בפני בני נוער וצעירים טרנסג'נדרים, ושופך אור על הפערים והמכשולים העמוקים שעומדים בפניהם במסעם לקראת רווחה נפשית, בדגש על החוויה ההתפתחותית שלהם.

מחברים

עובדות ומידע בתגובה לדוח קאס (CASS Review)

תרגום נייר עמדה של ארגון Trans Justice Project הפועל באוסטרליה. נייר העמדה מתייחס למידת הלגיטימיות והעצמאות של דוח קאס (CASS Review), ועוסק בהפרכת טענות לא מבוססות המופיעות באופן תדיר בהקשר שלו.

מחברים

הפסקת תהליכים להתאמה מגדרית: מניעים להפסקת התהליך והקשר שלהם לסיכונים פסיכו-סוציאליים

המאמר בוחן נתונים מסקר גדול על הקהילה הטרנסג'נדרית בארה"ב ובודק את הקורלציה בין סיכונים מסוימים לבין סוגים שונים של הפסקת תהליך שינוי מגדרי (Detransition) שאינם כוללים חזרה למגדר הקודם.

מחברים

תובנות ראשוניות: דו"ח הסקר בקרב טרנסג'נדרים בארה"ב לשנת 2022

הדוח מציג ממצאים ראשוניים מסקר שנערך בקרב טרנסג'נדרים בארה"ב משנת 2022, זהו סקר המשך לסקר שבוצע בשנת 2015 אשר היווה מקור ידע מהותי עבור דמויות מקצועיות לעבודה עם הקהילה הטרנסית וא.נשים מגווני מגדר. בסקר השתתפו 92,329 א.נשים מגווני מגדר וטרנסג'נדרים, מתוכם בנות ובני נוער מגווני מגדר. זהו הסקר הגדול ביותר שבוצע אי פעם שבוחן את החוויה של א.נשים על הקשת המגדרית.

מחברים

מדיניות האגודה האמריקנית לפסיכולוגיה (ה-APA) בנושא טיפול מכליל, מבוסס ראיות ומאשש עבור אנשים טרנסג'נדרים, מגוונים מגדרית וא-בינארים.ות, כולל התייחסות למידע כוזב ולתפקיד הטיפול והמדע הפסיכולוגי

הצהרת מדיניות של האגודה האמריקנית לפסיכולוגיה (ה-APA) המביעה תמיכה בגישה נטולת מכשולים לשירותי בריאות ולטיפול קליני מבוססי-ראיות עבור ילדים, מתבגרות ומבוגרים טרנסג'נדרים, מגוונות מגדרית וא-בינאריות.ים, וכן בשיפור הגישה הציבורית למידע עדכני ומדויק שבסיסו במדע קליני ופסיכולוגי.

מחברים

ביטוי וחקירה של זהויות מגדר מגוונות דרך האמנות

המאמר הנו גרסה מקוצרת לעבודת תזה שנכתבה במסגרת לימודי תואר שני בטיפול באמצעות אמנויות באוניברסיטת לסלי משנת 2008. זהו מחקר איכותני מסוג פנומנולוגי ומבוסס-אמנות, במטרה לבדוק כיצד אמנים בעלי זהויות מגדר מגוונות חוקרים ומבטאים את עולמם הפנימי, את הקונפליקטים שלהם, הרגשות, המחשבות והכמיהות דרך האמנות, ומהם התכנים המתגלים תוך התבוננות ביצירותיהם והקשבה לדבריהם.

מחברים

תסמיני הפנמה בקרב ילדים ונוער טרנסג'נדרי לפני ואחרי התאמה מגדרית חברתית - מחקר דיווח הורי

המחקר בדק את ההשפעה של תהליכי מעבר מגדרי חברתי על ילדים ונוער טרנסג'נדרים, בכל הנוגע לתסמיני בריאות נפש כמו חרדה ודכאון, באמצעות דיווחים של הוריהם לפני ואחרי התהליך.

מחברים

פרק 1: הערכה מאשררת ומודעת-מגדר של ילדים ונוער מגוונים מגדרית ו\או טרנסג'נדרים

המאמר דן בחשיבות של שימוש בכלי הערכה מבוסס מגדר ומיודע התפתחות עם ילדים ונוער טרנסג'נדרים ומציע כלי מקצועי להערכה מבוססת מגדר עבור גורמי בריאות נפש אשר עובדים עם ילדים ונוער לאורך תקופת הילדות וגיל ההתבגרות.

מחברים

המשך טיפול הורמונלי להתאמה מגדרית בקרב טרנסג׳נדרים שהחלו בטיפול לעיכוב התבגרות בגיל ההתבגרות: מחקר עוקבה בהולנד

המחקר בדק את שיעורי המשך הטיפול ההורמונלי להתאמה מגדרית בקרב טרנסג׳נדרים שהחלו בטיפול הורמונלי לעיכוב התבגרות לפני גיל 18. נמצא כי 98% מהמטופלים המשיכו בטיפול זה בסיום תקופת המעקב.

מחברים

מחקר אקלים בית ספרי: חוויות של תלמידות ותלמידים על הקשת הטרנסית בישראל

במחקר שנעשה על אוכלוסיה ישראלית נמצא כי כלפי תלמידים מגווני מגדר יש יותר גילוי אלימות ותלמידים אלו סובלים מנשירה סמויה בשיעורים גבוהים יותר משאר האוכלוסיה.

מחברים

דו״ח מצב הלהט״בופוביה בישראל #10

דו״ח שאסף נתונים בנוגע לתקיפות ואלימות על רקע להט״בופוביה בשנת 2022.

bottom of page